Szkolenie: „Analiza finansowa projektów inwestycyjnych dofinansowanych z funduszy UE”

Terminy szkolenia – Szkolenie z analizy finansowej projektów inwestycyjnych dofinansowanych z funduszy UE:

• 25 – 26.04.2019 (czwartek – piątek) Wrocław.

Program szkolenia (dwa dni):

1) Charakterystyka projektów inwestycyjnych, w tym projektów współfinansowanych z UE.

2) Podstawy analizy finansowej projektów inwestycyjnych, w tym m.in. w metodyce zdyskontowanych przepływów pieniężnych (Discounted Cash Flow) wraz z przykładami.

3) Poszczególne elementy analizy finansowej metodą DCF:

• Prognozowanie przychodów i kosztów operacyjnych;
  • Prognozowanie nakładów inwestycyjnych i odtworzeniowych;
  • Czym jest wartość rezydualna – przykłady i interpretacja;
  • Ustalenie dochodu lub zysku operacyjnego projektu inwestycyjnego;
  • Ustalenie poziomu dofinansowania.

4) Podstawowe wskaźniki rentowności inwestycji (NPV, IRR) dla analizy finansowej – obliczenie i interpretacja.

5) Analiza trwałości inwestycji.

6) Analiza ryzyka projektów inwestycyjnych.

7) Czym jest analiza kosztów i korzyści?

8) Analiza finansowa przykładowego projektu inwestycyjnego z wykorzystaniem programu Excel.

9) Pytania, dyskusja, konsultacje.

*Program szkolenia jest własnością intelektualną wykładowcy i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.

Wykładowca

• Analityk finansowo-ekonomiczny, prowadzący warsztaty szkoleniowe dotyczące analiz finansowych projektów inwestycyjnych.
  • Realizuje projekty inwestycyjne oraz analizy finansowo-ekonomiczne zarówno dla przedsiębiorców jak również Jednostek Samorządu Terytorialnego.
  • Doświadczenie zdobywał we wszystkich instytucjach zajmujących się finansowaniem inwestycji z różnych źródeł, w tym m.in. w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich,  bankach czy firmach consultingowych.

Korzyści ze szkolenia:

• zdobycie praktycznych umiejętności wykonania analizy finansowej projektów inwestycyjnych, w tym projektów, które będą przedmiotem aplikacji o dofinansowanie  ze środków UE w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020  z wykorzystaniem programu Excel.
  • zdobycie umiejętności budowy modelu finansowego projektu z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego,
  • zdobycie umiejętności wyznaczania wskaźników efektywności, trwałości i wrażliwości przedsięwzięć oraz ich interpretacji,
  • zdobycie umiejętności formułowania oczekiwań wobec dokumentu opracowywanego przez zewnętrznych wykonawców.

Adresaci szkolenia – Zapraszamy do udziału w warsztatach szczególnie:

• pracowników administracji publicznej;
  • głównych księgowych;
  • kierowników działów finansowo – księgowych;
  • członków zespołów projektowych;
  • osoby odpowiadające za realizację projektów unijnych;
  • pracowników podmiotów mających zamiar aplikować o wsparcie finansowe z UE;
  • osoby zainteresowane omawianą podczas szkolenia problematyką.

Program merytoryczny został przygotowany jest tak, aby w szkoleniu mogły uczestniczyć zarówno osoby z doświadczeniem w tworzeniu analiz finansowych, jak również pracownicy którzy nie przygotowywali analiz finansowych projektów.

Cena szkolenia wynosi 950 zł netto.

UWAGA ! Stosujemy stawkę VAT zwolniony ! – Jeśli szkolenia doskonalące kwalifikacje zawodowe pracowników administracji publicznej, zakładów budżetowych i jednostek budżetowych są finansowane ze środków publicznych w co najmniej 70%, wówczas cena szkolenia jest ceną netto. Aby móc zastosować tę korzystniejszą stawkę VAT prosimy zaznaczyć stosowne oświadczenie o opłaceniu szkolenia ze środków publicznych zawartym w formularzu zgłoszeniowym.

Zapisy:

Telefonicznie: 0 783 443 819

E-mail: szkolenia@wid.edu.pl

Przez formularz zgłoszeniowy: Wypełnij formularz zgłoszeniowy