Ruszyły pierwsze nabory wniosków – już czas na szkolenia z zakresu RPO WD 2014 – 2020.

training-1We wrześniu 2015 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił pierwsze nabory wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Woj. Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020. W tym momencie rozpoczęte zostały nabory wniosków w ramach działań:

• Działania 1.5 „Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP – konkurs horyzontalny/ZITy”

W ramach konkursu dofinansowanie mogą otrzymać projekty wspierające innowacyjność produktową i procesową polegającą wprowadzeniu na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług; dokonaniu zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług.

• Działania 1.2.1.A „Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R – konkurs horyzontalny/ZITy”

W  ramach konkursu dofinansowanie mogą otrzymać projekty przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R polegającą na prowadzeniu badań przemysłowych i prac rozwojowych (w tym eksperymentalnych prac rozwojowych oraz zakup i dostosowanie do wdrożenia wyników prac B+R oraz praw własności intelektualnej (m.in. patentów, licencji, know-how lub innej nieopatentowanej wiedzy technicznej).

• Działaniu 10.3 „Poprawa dostępności i wspieranie uczenia się przez całe życie”

Wsparcie można uzyskać na szkolenia i  kursy skierowane do osób dorosłych chcących podnieść kluczowe kompetencje o charakterze podstawowym i przekrojowym w zakresie języków obcych oraz ICT (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych.

Więcej informacji o w/w naborach wniosków znajdzie Państwo na naszym portalu (patrz: nabór dla MŚP).

UWAGA !

Terminy składania wniosków zostały wyznaczone już na 30 listopada 2015 roku. Oznacza to, że czasu na przygotowanie i analizę Państwa projektów zostało niewiele. Tym samym gorąco zapraszamy na nasze szkolenie z zakresu „Regionalnego Programu Operacyjnego dla Woj. Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020”.

Na szkoleniu przeanalizowane zostaną wszystkie priorytety inwestycyjne w ramach których możliwe jest pozyskanie dofinansowania Państwa projektów. Omówione zostaną najważniejsze elementy Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO WD, wskazując pomysły na atrakcyjne projekty inwestycyjne i szkoleniowe.

Udział w szkoleniu pozwoli Państwu na poznanie głównych założeń i celów tematycznych RPO WD 2014 – 2020 oraz samodzielne poruszanie się po nowych dokumentach związanych z funduszami europejskimi. Dodatkowy i bardzo ważnym aspektem szkolenia jest możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z ekspertem ds. pozyskiwania i rozliczania projektów unijnych w poprzednich perspektywach finansowych 2004 – 2006, 2007 – 2013 w wyniku których możliwe będzie dokonanie wstępnej oceny szans danego projektu na wsparcie finansowe ze środków RPO WD.

Specjalnie dla klientów Wrocławskiej Inicjatywy Doradczej omówione zostaną kluczowe zapisy  nowej Umowy o dofinansowanie projektów RPO WD 2014 – 2020, dzięki czemu poznacie Państwo najważniejsze obowiązki Beneficjentów tego programu.

Zapraszamy na szkolenie i skorzystanie z atrakcyjnej oferty cenowej – cena promocyjna na 10 dni przed szkoleniem.

Więcej w linku poniżej: