Rozliczamy projekty dofinansowane ze źródeł zewnętrznych. Praktyczne doświadczenie od 12 lat.

startup-photos-medium

WID Wrocławska Inicjatywa Doradcza zaprasza do współpracy w zakresie skutecznego i sprawnego rozliczenia Państwa projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych w ramach usługi „Rozliczanie projektów unijnych”.

Posiadamy odpowiedni potencjał i doświadczenie praktyczne w tym zakresie, które wynika ze współpracy z ekspertami, którzy rozliczali wiele projektów w poprzednich perspektywach finansowych lub byli pracownikami Instytucji Zarządzających/Wdrażających programy europejskie. Od wielu lat prowadzimy w tym zakresie szkolenia specjalistyczne dzieląc się wiedzą z naszymi klientami.

Nasza wiedza i skuteczność pozwolą Państwu na szybkie odzyskanie zaangażowanych środków w realizację projektu i bezpieczne zakończenie zadania.

Cel usługi:

Realizacja projektu z dofinansowaniem ze środków publicznych, oprócz dbałości o kwestie merytoryczne w projekcie, wymaga odpowiedniego planowania. Niekiedy konieczne są zmiany w projekcie, których wprowadzenie – bez narażania projektu na utracenie dofinansowania – wymaga doświadczenia i znajomości zasad dotyczących programów dotacyjnych. Nasi specjaliści oferują obsługę tego procesu w formie usługi, jaką jest rozliczanie projektów unijnych. Doradzimy Państwu, w jaki sposób działać i jak układać relacje z organami administracji, żeby zrealizować projekt bez przeszkód, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.

Ponadto, korzystanie z dofinansowania ze środków publicznych obliguje Państwa do stosowania się do szczególnych procedur wyboru dostawców, uwzględniających zasady bezstronności i ekonomicznej efektywności. Służymy naszym doświadczeniem w przygotowaniu odpowiednich procedur i dokumentów wyboru kontrahentów.

Usługa „Rozliczanie projektów unijnych” obejmuje następujące elementy:

Oferta obejmuje:

• Przygotowanie wszelkich dokumentów związanych z realizacją Projektu i dotyczących Projektu, wymaganych przez Instytucję Zarządzającą w formie i terminie obowiązującym Beneficjenta,
  • Przygotowanie i aktualizacja załączników do umowy o dofinansowanie w terminie obowiązującym Beneficjenta,
  • Pomoc w przygotowaniu wzorów zapytań ofertowych, formularzy ofertowych oraz protokołów wyboru oferty;
  • Przygotowanie dokumentów do aneksów do umowy o dofinansowanie,
  • Przygotowanie dokumentów i informowanie Instytucji Zarządzającej o konieczności przesunięcia środków pomiędzy kategoriami wydatków kwalifikowanych;
  • Przygotowanie wniosków o dokonanie zmiany w Projekcie, w sytuacji gdyby taka nastąpiła, w terminie i na zasadach obowiązujących Beneficjenta;
  • Przygotowanie wniosków z uzasadnieniem o przedłużenie okresu realizacji projektu, w sytuacji gdyby nastąpiła taka potrzeba, w terminach i na zasadach obowiązujących Beneficjenta;
  • Przygotowanie dokumentów informujących o zamiarze dokonania zmian prawno – organizacyjnych w statusie Beneficjenta, które miałyby wpływ na realizację Projektu lub osiągnięcie celów i rezultatów;
  • Przygotowanie dokumentów informujących o zmianie danych teleadresowych oraz zmianie numerów rachunków bankowych związanych z realizacją Projektu;
  • Przygotowanie dokumentów informujących o wystąpieniu siły wyższej i jej wpływie na realizację Projektu;
  • Przygotowanie dokumentów i informowanie Instytucji Zarządzającej o statusie Beneficjenta jako płatnika podatku VAT oraz o kwalifikowalności podatku VAT w Projekcie;
  • Opracowanie wniosków o płatności zaliczkowe i płatności pośrednie wraz z wymaganymi załącznikami w formie i terminie wymaganym przez Instytucję Zarządzającą;
  • Opracowanie wniosków o płatność końcową wraz z wymaganymi załącznikami w formie i terminie wymaganym przez Instytucję Zarządzającą;
  • Nadzór nad zgodnością realizacji projektu z przyjętym harmonogramem;
  • Nadzór nad realizacją przez Beneficjenta obowiązków informacyjno – promocyjnych zgodnie z wytycznymi w tym zakresie, nadzór nad promocją projektu;

Kiedy nawiązać współpracę?

Jeśli rozpoczynacie Państwo projekt jeszcze przed otrzymaniem decyzji o przyznaniu dofinansowania, współpracę z nami najlepiej nawiązać właśnie wtedy – pomożemy Państwu prowadzić projekt tak, aby w momencie otrzymania dofinansowania spełniał on wszystkie wymogi potrzebne do otrzymania refundacji środków. Im wcześniej zajmiemy się Państwa projektem i rozpoczniemy rozliczanie dotacji, tym większa gwarancja, że projekt od początku będzie prowadzony zgodnie z wytycznymi dla danego programu.

Jeśli uzależniacie Państwo realizację projektu od informacji o przyznaniu dofinansowania, z naszymi doradcami najlepiej spotkać się zaraz po otrzymaniu tej decyzji, jeszcze przed podpisaniem umowy o dofinansowanie.

Doświadczenie w okresie programowania 2014 – 2020?

W ostatnich tygodniach udało nam się z sukcesem doprowadzić do zawarcia umowy o dofinansowanie w kilku projektach. Z sukcesem zakończyliśmy wprowadzać zmiany do projektów, które otrzymały aprobatę ze strony Instytucji Zarządzających. Mieliśmy takie doświadczenia ze współpracy z Wydziałami Kontroli Instytucji Zarządzających/Wdrażających/Pośredniczących na etapie weryfikacji dokumentacji przetargowych naszych klientów.

W związku z powyższym zapraszamy do współpracy w tym zakresie. Gwarantujemy Państwu doświadczenia, wysoką jakość usługi oraz gwarancję indywidualnego podejścia do każdego klienta i jego projektu.

W przypadku zainteresowania współpracą prosimy o kontakt na adres email: kontakt@wid.edu.pl