Dolny Śląsk: rekordowe fundusze na kursy i szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Business-Team

Źródło: www.portalsamorzadowy.pap.pl

„Krajowy Fundusz Szkoleniowy to specjalny limit finansowy przeznaczony dla pracodawców na wsparcie kadr. To pracodawcy decydują na jakie kursy, szkolenia czy też studia wyślą swoich pracowników. A są to standardowe kursy językowe, obsługi maszyn i urządzeń, ale też np. kursy architektoniczne, czy opiekuna w żłobkach.

– Maleje liczba bezrobotnych, a w ślad za tym rosną fundusze na wsparcie pracodawców, którzy chcą rozwijać swoje kadry. To dobra okazja do podnoszenia kwalifikacji własnego zespołu, ale też działanie antykryzysowe – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Tym bardziej cieszy nas, że w 2017 r. dla dolnośląskich pracodawców przeznaczonych zostanie 12,08 mln zł. Przed rokiem było to 10,8 mln zł. Ale na tym nie koniec, bo do dyspozycji są jeszcze pieniądze z rezerwy. Dzięki temu powiatowe urzędy pracy w 2016 r. miały do dyspozycji 13,8 mln zł, z czego prawie 13 mln zł wykorzystały – dodaje dyrektor.

W roku 2017 na wsparcie mogę liczyć przede wszystkim osoby zatrudnione w przetwórstwie przemysłowym, transporcie i gospodarce magazynowej, a także opiece zdrowotnej i pomocy społecznej.

Pomoc trafi również do osób, które przez co najmniej 15 lat wykonują prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej. Istotne będą również zawody deficytowe. Więcej informacji pracodawcy mogą uzyskać w powiatowych urzędach pracy.”

W związku z powyższym zapraszamy Państwa do korzystania z naszych szkoleń specjalistycznych, których koszty zostaną pokryte ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.